Türkiyede Atletizmi Başarılı Buluyormusunuz


Bebestad

BEBESTAD :  Bir  otomobil  bagajına  sığacak  şekilde  tasarlanmış, GEZİCİ  ve TAM TEŞKİLATLI bir Atletizm sahasıdır. Faaliyet klasik yarışmacılığa  dayandırılmamaktadır; Hedefi Atletizmi, çocukların ayağına götürmek suretiyle tanıtmak ve sevdirmektir. 6-12 yaşları kapsar. 2004 yılında uygulamasına başlanmıştır

 

 

 

BEBESTAD, Vakfın ‘’Sporcuya yakın olma’’ politikasının uygulaması çerçevesinde mini ölçekte,  kolay taşınabilir,  kısa sürede (30-40 dakika)  kurulup toplanabilen, her mekâna uyum sağlayacak esneklikte olmakla birlikte küçük yaştakilere mahsus uluslararası normlara uygun GEZİCİ bir Atletizm Sahasını  çocuklarımızın ayağına götürmek üzere tasarlanmıştır.

BEBESTAD,  Atletizmin üç temelini oluşturan koşu, atma ve atlama faaliyetlerinin bütününü kapsayan tam bir donanıma sahiptir.  Yarışmalar, 6-12 arası yaştakilerin oynama, eğlenme, neşelenme ihtiyacını karşılarken çocukları, kendi yeteneklerini keşfetme zevkine vardıracak ve şampiyonları  örnek almakla  onlar gibi olmaya özendirecek bir nitelik taşır. 

Tüm Teknik özellikler ve sonuç değerlendirmeleri uluslararası kabul görmüş kriterlere göre  belirlenmiştir. Stad içi faaliyetler yetkili görevliler tarafından yürütülür.  Bu görevliler, mahalli Yetkililerle (Okul, Kent, Mahalle, Dernek ve/veya Gönüllü Kuruluşlarla işbirliği içerisinde genç sporcuları karşılar, yarışmaların düzenini sağlar ve değerlendirmeleri yaparlar.

BEBESTAD, yeni yeteneklerin keşfedilmesini sağlayacak olan belirleyici bir araç olmak üzere projelendirilmiş ve:

  • Atletizmle ilgili herhangi bir öğrenim almamış olanlar arasında
  • Objektif  baremlere dayanılarak
  • Atletizmin temel hareketleri alanında sağlıklı bir değerlendirme yapma imkânını vermektedır.

Ulaşılması hedeflenen yüksek performans seviyesine uygun ortamları da hazırlarken,  yetenekli çocuklarımıza kabiliyetlerini sergileme, dolayısiyle  de  değerlendirme  fırsatını  yaratmaktatır.

İnanıyoruz ki bu süreç aynı zamanda, toplumumuz içerisinde  Atletizmle ilgili olarak eksikliğini duyduğumuz göz ve kulak alışkanlığı ile birlikte temel bilgileri yaymaya ve sevgiyi yerleştirmeye  imkân  verecektir.

Bebestad Oyunları İçin Tıklayınız!

Fairplay Kuralları İçin Tıklayınız!

Sporda Çocuk Hakları İçin Tıklayınız!

Spor Yoluyla Eğitim Yılı İçin Tıklayınız!

Sitemiz bugün (2) kez, toplamda (154145) kez ziyaret edilmiştir.
Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitenin tüm hakları Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan
kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur