Türkiyede Atletizmi Başarılı Buluyormusunuz


Sokakstad

SOKAKSTAD  KAVRAMI : 1 No’lu  Olimpik  Spor olmaya devam ettiğini vurgulamak bakımından Atletizmin sürekli olarak toplumun gözü önünde tutulmasına, erişkinler dahil farklı yaşlardaki kişilerin  farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek faaliyetler içermesine, bunların Yerel Yönetimlerle işbirliği çerçevesinde Stadyum dışı mahallerde sergilenmesine özel önem verilecektir.

Program, katı kurallar çemberine hapsedilmiş ciddi çehreli Atletizmin yerine, her kesimden kitlelerin rahatlıkla kucaklanabileceğı, görsel renklilikle bezenmiş bir çevrede neşeli, rahat, eğlence ağırlıklı faaliyetler sunan  bir anlayışı ikame etmektedir. Atletizmin Topluma geniş çapta açılması yolunda  alınması mutlaka. gerekli bir dönemeçtir.

Bu alanda testler ayrı ayrı faaliyet kümeleri halinde

* Sürat Atölyesi :  30 m 
* Atmalar Atölyesi :  Sağlık Topu atma  ( Kızlar, 3 kg;  Erkekler 4 kg)
* Mukavemet Atölyesi :  800 m ila 1 km (mümkün olduğunda)
* Atlamalar Atölyesi : 3 Adım Atlama veya 5’ li atlama
* Atletizm güzergahı  (ölçülecek kabiliyetler : Motor yetenek,  maharet denemeleri artı /veya 10 Adım testleri halinde uygulanır.
* Kondisyon atölyesi
 
Çocukları ile birlikte gelen anne ve babalar için  Atletizm temeline    dayalı egzersizler    yapmalarına imkân veren 30 dakikalık süreli seanslar düzenlenir. ( Aynı faaliyet branşlarının  büyüklere  ve küçüklere göre  uyarlanmış biçimleriyle )
    
Sokağımstad Çalışma seanslarında malzeme kullanımı asgari düzeydedir.. Seanslar 45 dakika ile sınırlı tutulur.

Her katılımcıya bir TAKİP KARTI verilir. Çalışma Atölyelerinde 10-16 yaş dilimindeki gençlerin çabukluk,  dayanıklılık, esneklik......  gibi durumları  belirlenir ve belli aralıklarla yapılacak çalışma seansları sırasında elde ettikleri sonuçlar Takip Kartlarına kaydedilir. Bu sonuçlar aynı zamanda Gözlem Odası arşivlerine de geçirilir.

Sitemiz bugün (53) kez, toplamda (155913) kez ziyaret edilmiştir.
Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitenin tüm hakları Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan
kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur