Türkiyede Atletizmi Başarılı Buluyormusunuz


Bizden Size
Bugün üç Avrupalıdan biri düzenli spor yapmakta veya bir tür beden faaliyetinde bulunmaktadır. Böyle olmakla beraber sporun , hayatın ve eğitimin ayrılmaz bir parçası haline gelmesi için daha fazla gayret sarfetmeye ihtiyaç duyulmaktadır. Spor alışkanlığı kişinin genel gelişimine katkı sağlaması yanısıra hem sosyal yetileri hem dürüstlük anlayışını pekiştirir, aynı zamanda benlik şuurunu ve rekabetçi ruhu besler.
 
Sporun zihin ve bedene sağladığı bütünsel rahatlığın değeri henüz tam hakkı ile bilinmemiştir. Kuvvette, fizik kondisyonda ve zihin kapasitesinde yarattığı gelişmeler dışında, psikososyal hayatımızı doğrudan iyileştirir.
 
Gittikçe gelişen teknolojinin bireyi dört duvar arasında yaşamaya giderek daha ağır biçimde mahkum ettiği bir dünyada, insan bedeninin hareket etme fırsatları da giderek azalmakta..Halbuki hareketlilik uzun ve sağlıklı bir ömrün başlıca şartıdır.
 
Beden, insanoğlunun en değerli varlığıdır. Onu korumalı ve özenle bakmalıdır. Hiçbir koruma tedbiri spor kadar sağlığa ve zihinle beden rahatlığına katkısı olamamaktadır.
 
Spor toplumumuzun temel ihtiyaçlarındandır. AB nin milyonlarca vatandaşı onsuz bir hayatı düşünemezler bile. Bunların hepsi de sadece formda kalmak ve sağlıklı bir ömür sürmek için olduğu kadar keyifle yaşamak ve başkalarıyla yarışma halinde olmakla, bir topluluğa mensubiyet duygusunu içlerinde beslemek için spor yapmaktadırlar.
 
Hoşgörü, takım ruhu, sağlam karakter spor ile şuur altından, farkına vardırmadan, böyle olduğu için de en etkili biçimde aşılanır. Bu özellikler sporu, eğitimde vazgeçilmez bir araç haline getirmektedir. Bugünki dünya her zamankinden daha çok renk ve farklılıklarla doludur. Buna uyum sağlamak için de kişinin daha açık fikirli, uluslararası alışverişe dönük ve farklı insanlara karşı daha hoşgörülü olması artık bir zarurettir.

 

Sitemiz bugün (3) kez, toplamda (154146) kez ziyaret edilmiştir.
Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitenin tüm hakları Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan
kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur