Türkiyede Atletizmi Başarılı Buluyormusunuz


Malzeme & Organizasyon

MALZEME

Bir Atletizm sahasının donanımı bakımından önemli miktarda malzemeye ihtiyaç duyulur

KOŞULAR İÇİN

Sürat, Engelli ve Bayrak yarışları için Çıkış Takozları ( mümkünse bunlar, hatalı çıkışların tespiti bakımından bir kontrol mekanizmasıyla bağlantılı olmalı) . Fotofinişli otomatik kronometre. Engeller, Stipl bariyeri, bayrak yarışları için Stafetler, Varış Hakemi için seyyar ( gezici ) merdiven ve yine birçok elektrikli ve elektronik cihazlar.

ATLAMALAR İÇİN

Minderler, Yüksek Atlama ve Sırıkla Atlamalar için Sehpalar, Çıtalar, mesafe ölçme araçları,rüzgâr ölçme cihazları, Atış alanlarını ölçmek için plastik bantlar, Disk ve Çekiç için ağdan kafeslar, Yarışmanın düzeni için ses cihazları, saha içi haberleşmeyi sağlayacak kulaklıklı cihazlar.

ORGANİZASYON

Organizasyondan sorumlu Yönetici, her Branşta yarışacak Atletlerin sayısını, yarışma turlarını (seçme serileri, yarı-final, final ) gözönünde bulundurarak, saatlendirmeyi yapar, yarışma yerlerinin saha içindeki dağılımını, donanımın yeterliliğini ve doğru yerleşimini sağlar, hakemleri uzmanlıklarına göre görevlendirir, yarışmaların IAAF kurallarına uygun olarak cereyan etmesini sağlar, Sekretarya’yı, Başhakem, Spiker gibi görevlileri atar, görevlendirir.

Sitemiz bugün (3) kez, toplamda (154146) kez ziyaret edilmiştir.
Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitenin tüm hakları Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan
kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur