Türkiyede Atletizmi Başarılı Buluyormusunuz


Spor ve İstihdam

 

İstihdam 1997‘de beri Komisyon faaliyetlerinin bir bölümünü oluşturmuştur. Bu alandaki stratejisi İstihdam edilebilirlik – intibak – teşebbüs ve eşit fırsat gibi ifadelerle tarif edilmiştir.Birliğindeki iş pazarını ıslah etmeye göre biçimlendirilmiştir.
 

 

 
Avrupa içindeki Sporun gelişimi ve bu faaliyetlerden kaynaklanan ekonominin çeşitli Branşları (Ör: Spor malzemesi sanayi) son yıllarda bu Sektördeki istihdam potansiyelini, her ne kadar ülke’den ülkeye büyük farklılıklar arz ediyorsa da, artırmıştır. Komisyon, Avrupa’da spor bağlantılı istihdam piyasalarıyla ilgili bir araştırmaya, kendisine verilmiş genel direktifler muvacehesinde ve kendi istihdam politikası çerçevesindeki diğer projeler yanısıra destek vermiştir.
 

 

 
Spor aynı zamanda sosyal bütünleşmenin bir yoludur zira yaşları, cinsiyetleri, sosyal konumları farklı, kimisi toplumun zayıf kesimlerinden gelme insanları ( ör. engelliler, göçmenler,suçlular ) biraraya getirebilmekte ve onlara ortaklaşa yaşanmış bir an ‘ın zevkini tattırabilmektedir. Gerek bireysel gerekse toplumsal mahiyetteki faaliyetler için bir sınama alanı olarak spor, sorumlu, barışcıl, demokratik davranış biçimlerini öğretmekle sporcunun kişilik geliştirmesine olumlu katkı yapacaktır.
 

 

 
Genç erişkinler kişiliklerinin şekillendiği yıllarda, sporun bu eşsiz değerlerini özümsemekle mutlu ve başarılı bir hayatın temellerini atmış olacaklardır. Toplum içinde yaşama deneyimini kazanmaktan başka, spor arkadaşlarıyla arasında gelişecek toplumsal benimsenme, gencin kendi kendisine olan bakışını olumlu biçimde etkileyecektir. Kişisel gayretle gelen performans iyileştirmeleri yetkinlik duygusuna yol açar ki bu çocukların kendilerine bakışta ve saygıda büyük ölçüde olumlu etkileri vardır.
 

 

 
Spor , bireyin kendi kişiliğini ve mizacını idrak etmesi, şahsiyetinin inşası ve geliştirilmesine zemin hazırlayacaktır. Böyle olunca Sporun, hayata hazırlık için en etkili eğitici olduğuna şaşmamak gerekir.Üstelik te bunu oynaya oynaya, keyf içinde, yormadan yapmaktadır.
Sitemiz bugün (50) kez, toplamda (155910) kez ziyaret edilmiştir.
Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitenin tüm hakları Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı'na aittir. Sitedeki video ve fotoğrafların izin alınmadan
kopyalanması ve kullanılması,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur